3 Dům u Benešova

Dřevostavba Dům u Benešova
Rodinné a víkendové domy
Užitná plocha
127,8 m2
Realizace
2022
Projektanti
Fotograf
Lina Németh
Realizační firma
Domesi s.r.o.

Dřevostavbu jsme postavili na konci malé obce na svažitém pozemku, který svobodně, bez plotu či jiného vymezení, přechází na jedné straně v les, a na druhé straně v travnatou louku.

Pohled na vchodovou část

Nerovný terén

Několika-úrovňová stavba kopíruje nerovný terén. Sklon šikmé střechy i domu samotného vychází z přírodou daných podmínek. Fasáda je řešena svislým dřevěným obkladem z modřínových palubek bez povrchové úpravy, jen v menších plochách je dřevo doplněno omítkou ve světle šedé barvě.

Boční pohled
/
Přízemní dům doslova splynul s okolím – stal se příjemnou součástí přírody, která ho obklopuje, a kterou nijak neruší
Čelní pohled
Boční pohled na okna
/
Všechny místnosti domu (včetně koupelny) mají směrem k lesu velkorysá okna či prosklené dveře

Uspořádání na 3 úrovních

Dispozičně je dům 4+kk a je členěný na 3 úrovně propojené vyrovnávacími schody. Nejnižší úroveň tvoří prostorný obývací pokoj s jídelnou, kuchyní a pracovním koutem, kde atmosféru doplňuje krb na otočné noze. Z obývacího pokoje lze vyjít na krytou terasu, která umožňuje celoroční posezení. Z chodby, která vede z obývacího pokoje přes několik schůdků do dalších úrovní budovy, se vlevo vchází do menší pracovny, či pokoje pro hosty, a vpravo do koupelny, kde si lze užít koupel v samostatně stojící vaně s výhledem ven do zeleně, nebo sprchu ve sprchovém koutě prosvětleném díky luxferům. Denní světlo pak díky luxferům dopadá i do oddělené toalety. V „horní“ části domu se nachází dvě ložnice, šatna a technická místnost.

Půdorys dřevostavby
Interiér - jídelna s výhledem
Interiér je laděný do světlých tónů, stěny i všechny vnitřní dveře jsou bílé, což působí velmi čistým dojmem. Útulnost a „teplo“ dodává dřevěná dubová podlaha
Koupelna
/
Koupel si lze vychutnat v samostatně stojící vaně s výhledem ven do zeleně
Kuchyně
Výhled z ložnice
/
Výhled do zelených korun stromů je i ze dvou ložnic
Pohled na čelní stranu dřevostavby v noci
4
Další projekt

Landscape festival

Posuň