7 Zlín

Rodinné a víkendové domy
Užitná plocha
146m2 + 96m2 terasa
Realizace
2015
Fotograf
Milan Hutera
Dodavatel
Domesi, s.r.o.

Hlavním požadavkem pětičlenné mladé rodiny byl dům, kde budou doma. Po letech strávených v pronajatých bytech se těšili na soukromí a bydlení dle vlastních představ.

V souladu s přírodou

Majitelé si vybrali jižní svah s úžasným výhledem, v klidné lokalitě poblíž lesa a přáli si ponechat většinu vzrostlých stromů, což se povedlo – stromy dotvářejí atmosféru místa a dům tak působí jako kdyby zde stál odjakživa.

/
Na strmém svažitém pozemku vznikl terasový dům rozložený do tří výškových úrovní
/
Velkorysé prosklení čelní strany domu směrem na jih dodává do interiéru maximum přirozeného světla a poskytuje majitelům krásné výhledy

Tři výškové úrovně

V nejnižší výškové úrovni je situováno zastřešené stání pro osobní automobil, zároveň se zde nachází zádveří a sklad. Odtud se stoupá přímočarým schodištěm do prostředního a do nejvyššího, třetího patra. Střední patro bylo vybráno jako klidová zóna a jsou zde umístěny ložnice. V nejvyšším podlaží pak byla umístěna společenská rodinná část - tedy kuchyně, obývací pokoj a jídelna, pokoj pro hosty (do budoucna zamýšlený jako bezbariérová ložnice), koupelna, komora, a to vše s napojením na zadní, severní terasu s dalším vstupem do domu z horní části pozemku. Přední terasa v horním patře pak nabízí nejatraktivnější výhled.

/
Kuchyň a koupelna v horním podlaží

Technologická propracovanost

Stavba je zčásti zděná z betonových tvárnic a doplněna sloupkovou dřevěnou konstrukcí z KVH hranolů Two by Four, která v tomto případě posloužila svou variabilitou a také aplikovatelností i na méně dostupných místech, kterým svažitý terén bezesporu byl. Fasáda je z modřínového vertikálního palubkového obkladu. Střecha horního patra je pultová, pokrytá šedým plechem.

Fasáda z vertikálních modřínových palubek/
8
Další projekt

AB Partizánske

Posuň