2 VD Jizerské hory

Rodinné a víkendové domy
Užitná plocha
217 m2 dům, 382 m2 dvojdům
Realizace
2023
Fotograf
Lina Németh
Dodavatel dřevěných částí
Domesi s.r.o.

Investor přišel s jasným zadáním na moderní, high-endové, horské rezidence z přírodních materiálů, které budou svým obyvatelům poskytovat veškerý komfort i soukromí.

/
Vznikla svébytná lokalita rodinných domů v blízkosti lesa, na okraji horského letoviska.

Jednotný styl

Původní koncept počítal se 4 domy, nakonec vznikl jeden dvojdům a dva jednotlivé domy, všechny o třech patrech, které drží jednotný styl, zapadají do lokální architektury a respektují regulativy místa. Vše je navrženo tak, aby domy svým obyvatelům poskytovaly velkou míru soukromí. Architekti se pečlivě věnovali také okolí domů, včetně výběru venkovního mobiliáře. Domy mají společný – mezi sebou neohraničený – pozemek, který uprostřed vytváří měřítkově drobné náměstíčko. Úprava zeleně vychází z přirozené podoby místa: jsou zde zachovány velké balvany, shluky menších kamenů tvoří okrajové části cest a zelených ploch. Jsou zde vysázeny rostliny a keře, patřící na horskou louku.

Zajímavým prvkem jsou „zásobníky“ na dřevo vsazené do fasád domů ve vchodové části./
Z fasádních materiálů dominuje kámen a dřevo. Z lokálního nerostu – žuly – je proveden obklad spodních částí domů. Střechy budov jsou sedlové, dominují jim pultové vikýře.

Víkendový relax

Uvnitř domů je vše uzpůsobeno k pohodovému trávení volných dní. V podzemním patře je vstupní chodba, sklad, technická místnost a velkorysá wellness zóna. V prvním nadzemním patře se nachází kromě kryté garáže a zádveří také obytný prostor s kuchyní a jídelnou. Na obývací pokoj navazuje krytá terasa, která umožňuje posezení i za nepříznivého počasí. V druhém nadzemním podlaží jsou dvě ložnice se šatnami a koupelna s toaletou. Interiérům dominují přírodní tóny světlého dřeva ladící s šedou podlahou. Zajímavým ozvláštněním jsou kamenné obklady a zásobníky s dřevem po celé délce stěn.

/
Kuchyně jsou provedeny v zajímavé kombinaci černé, světlého dřeva a výrazné oranžové
/
Efektním prvkem obývacích pokojů jsou průhledové krby uprostřed místností, které umožňují vychutnávat si pohled do planoucího ohně v jídelní i obývací části zároveň.

"Spolupráce s náročným a zkušeným investorem byla skvělá – věděl od počátku, jaká je jeho cílová skupina, pro koho chce domy stavět. Věříme, že budoucí majitelé si budou domy užívat na maximum."

Pavel Horák, Architekt
3
Další projekt

Dům u Benešova

Posuň