18 Povltaví

Rodinné a víkendové domy
Užitná plocha
198 m2
Realizace
2014
Projektanti
Fotograf
Martin Zeman
Dodavatel
Domesi, s.r.o.

Dům ve tvaru „L“ v malé obci ve Středočeském kraji, poblíž vodní nádrže Vrané, jsme postavili na rovinatém, rozlehlém pozemku s množstvím stávající zeleně.

S ohledem na budoucnost

Majitel – vášnivý koňák s rozrůstající se rodinou – si přál moderní venkovskou usedlost pro trvalé bydlení s tím, že na pozemku do budoucna postaví ještě jeden dům k relaxaci a samotný rodinný dům může ještě být dispozičně rozšířený.

/
Vstupní část je jednopodlažní, s plochou střechou, ramena domu pak mají zvýšené galerie a pultové střechy směřující do zahrady.
/
Za vstupem do domu se nachází technické zázemí s hlavní koupelnou a halou. Z haly se vstupuje do ložnicové části, na terasu, nebo do hlavního obytného prostoru.

„Dům se skladem a krytým parkovacím stáním jsme umístili v jihovýchodním rohu parcely u vstupu a vjezdu na pozemek; vjezdů jsme přidali více s ohledem na budoucí výstavbu.“

Václav Zahradníček, Architekt
Celkový záměr stavby je evokovat jakousi zemanskou usedlost s kamennými stěnami coby hradbami, za kterými se odehrává rodinný život.

Dvůr se zelení

Ložnice jsou otevřené do klidného dvora se zelení. Zajímavým prvkem v dětských ložnicích jsou malá mezipatra s galeriemi. Hlavní obytný prostor navazuje prosklenými dveřmi přes terasu na zahradu a je částečně předělen galerií, kde je navržena pracovna. Fasáda je obložena modřínovými prkny, kladenými vodorovně s přiznanými spárami.

19
Další projekt

Liptov

Posuň