17 Nový Vestec

Rodinné a víkendové domy
Užitná plocha
134 m2
Realizace
2016/2017
Projektanti
Fotograf
Lina Németh
Návrh interiéru
Pavel Horák, Hana Bartoňová

Rodinný dům jsme postavili na rovinatém pozemku v tiché lokalitě na okraji obce, kde severní horizont uzavírá vzrostlý lesík.

/
Rozlohu pozemku tvoří původně dvě stavební parcely, z nichž jedna slouží jen jako zahrada s hřištěm pro děti.

Přáním investorů – mladých manželů s dvěma malými dětmi – byl přízemní dům s neokázalou architekturou z přírodních materiálů. Klient nám dal příležitost navrhnout jak stavbu, tak i interiér domu, za což jsme vděční.

/
Charakter interiéru domu významně utváří přírodní dřevěný vzhled stěn z masivních dřevěných CLT panelů.
/
Všechny úložné prostory jsme integrovali do vestavěných skříní a nik, které se fyzicky i opticky ztrácejí v dřevěných stěnách.

Promyšlená dispozice

Orientaci domu bylo třeba uzpůsobit vzhledem k napojení na veřejnou komunikaci z jižní strany, kde je tedy umístěný vstup do domu a parkovací stání. Dispozice je koncipována coby vstup – zázemí – denní část – a klidová zóna. Obytný prostor tvořený kuchyní, jídelnou a odpočinkovou částí je propojený se zahradou velkým prosklením směrem k pobytové terase orientované na západ. Z obytného prostoru se chodbou prochází do všech dalších místností klidného traktu.

Barevný kontrast nabízejí interiérové dveře a hlavní funkční prvky v obývacím prostoru z lakovaných MDF desek v antracitové a černé barvě, které tak korespondují s barevností orámování prosklení.
18
Další projekt

Povltaví

Posuň