21 Kamenice – Ládví

Rodinné a víkendové domy
Užitná plocha
138 m2
Realizace
2013
Projektanti
Fotograf
Lina Németh
Dodavatel
Domesi, s.r.o.

Rodinný dům v obci Ládví u Kamenice kousek od Prahy jsme postavili na přání starších manželů coby pohodové a klidné útočiště mimo ruch velkoměsta na dohled vnoučatům.

/
Dům stojí na mírně svažitém pozemku jihozápadním směrem, který je ze severní strany ohraničený příjezdovou komunikací
/
Stavba je podélná, dvoupodlažní, se sedlovou střechou

Dům v domě

Jižním směrem do zahrady je dům otevřený prosklenou fasádou. V přízemí se nachází všechny obytné místnosti, hygienické zázemí i technická místnost. V druhém, podkrovním podlaží je pokoj pro hosty a prostor u schodiště, propojený s obývacím pokojem v přízemí. Dům představuje jakýsi "dům v domě" - objekt vestavěný do zahradní stavby. Vznikla tak rozsáhlá krytá část teras a vstupu z jižní a východní strany. Vnitřní dům tím získal větší intimitu a zároveň ochranu před přímým letním sluncem a povětrnostními vlivy.

/
Na obytnou část objektu v přízemí navazuje krytá terasa, která pokračuje rampou do zahrady

Červená a antracitová

Koncept uspořádání – „dům v domě“ – se projevuje i na fasádě. Obklad vnějšího domu je stejný na svislých stěnách i střeše – tvoří ho maloformátová krytina z cembonitových šablon v cihlově červené barvě, které jsou diagonálně skládané. Oproti tomu vnitřní objekt má fasádu z dřevěných palubek skládaných vertikálně, s výraznou spárou. Oplechování a lem přesahů domu jsou tmavě šedé antracitové barvy.

22
Další projekt

Prysk

Posuň