Nejčastější otázky k typovce Freestyle

Typovka Freestyle

„Freestylka“ je mezi našimi klienty nejoblíbenější typová dřevostavba. Navrhli ji Pavel Horák s Václavem Zahradníčkem před více než 13 lety, od té doby jsme jich postavili již kolem stovky. Je to nadčasový dům tradičního obdélníkového tvaru se sedlovou střechou, jehož vývojem a laděním každého detailu jsme strávili mnoho času. Shrnuli jsme nejčastější otázky, které od našich klientů slýcháme.

Je možné dům zvětšit, nebo nějak měnit vnitřní uspořádání?

Freestylku je možné zvětšovat v podélném směru a zvětšit tak užitnou plochu domu. Také je možné přistavět jednoduchý přízemní objekt, který může sloužit jako zádveří, pracovna, sklad či šatna. Vnitřní uspořádání je velmi variabilní. Klienti často volí jiné umístění schodiště oproti základnímu návrhu, které tak promění podobu hlavní obývací místnosti. Častou změnou bývá také umístění koupelny namísto pracovny, což má benefit v podobě okna v koupelně. Coby architekti a autoři domu jsme téměř vždy schopní najít pro klienta takové řešení, kdy se neztrácí žádná z výhod typového domu a zároveň se nemění estetická kvalita návrhu, za kterou si dlouhodobě stojíme.

Změnou umístění oproti standardu získala koupelna okno a kuchyňská linka místnost uzavírá až k obvodové zdi (mínusem naopak může být, že chybí prostor pracovny)

Jak lze využít galerii?

Galerii nad hlavní obytnou místností lze nechat otevřenou a používat ji jako pracovnu, nebo třeba prostor pro cvičení a relaxaci. Lze ji ale také částečně, nebo zcela uzavřít a vytvořit zde plnohodnotný pokoj - třeba i se sociálním zařízením.

Jak dlouho trvá realizace domu?

Realizace domu, po získání stavebního povolení a zahájení prací, trvá přibližně 4-6 měsíců (doba se může lišit dle rozsahu dodávky, komplikovanosti spodní stavby atp.). Samotná montáž CLT panelů je až překvapivě rychlá – slupka domu stojí doslova v řádu hodin.

Freestyle stavíme z CLT panelů a montáž je tak velice rychlá.

Splňuje dům regulativa územních plánů?

Typová dřevostavba Freestyle je navržena v tradičním tvaru obdélníku s klasickou sedlovou střechou. Realizací řady domů v CHKO jsme si ověřili, že dokážeme splnit i ta nejpřísnější regulativa. Podle potřeby jsme schopni návrh domu přizpůsobit specifickým požadavkům vycházejícím z dané lokality.

Je možné Freestylku navštívit?

Aby se našim zákazníkům lépe rozhodovalo, jestli je Freestylka, nebo vůbec dřevostavba, tím pravým domem pro ně, postavili jsme Domesi Concept House v Pulečném, který lze navštívit v doprovodu našich architektů a vyptat se na vše potřebné, nebo si dům pronajmout na víkend, či delší čas, a opravdu otestovat atmosféru a benefity stavby. Vzorový dům v Pulečném má několik nadstandardních položek – jsou to například krbová kamna a komín, terasa se zábradlím, vstupní schody, stříška nad vstupem, modřínová fasáda nebo stínící technika.

Typovka Freestyle Pulečný
Typovka Freestyle Pulečný

Jaké technologie jsou v domě použity?

V základní ceně je pro vytápění navrženo tepelné čerpadlo. Ve standardu je rovněž příprava pro osazení venkovního komínu a krbových kamen. Méně finančně i prostorově náročnou variantou jsou elektrické přímotopy. Nad rámec základní ceny lze přidat rekuperaci, elektrické podlahové vytápění atp.