24 Dobříš

Dřevostavba Dobříš
Rodinné a víkendové domy
Užitná plocha
120 m2
Realizace
2015
Fotograf
Lina Németh
Dodavatel
Domesi, s.r.o.

Dům pro mladou rodinu s dvěma dětmi jsme umístili v nezastavěné, severní části středočeské obce Dobříš v chatové oblasti.

Celková Pohled Se Zahradou

Ve svahu

Pozemek je svažitý od severu k jihu a poskytuje krásný výhled do údolí a na město. Hlavní přístupová komunikace je při jižní hraně pozemku, kde je také vybudován vjezd a stání pro dva osobní automobily. Odtud vede hlavní pěší nástup ke vchodu do domu. Vedlejší přístupová cesta je zachována i z horní severní strany.

Vedlejší Přístupová Cesta
/
Do domu lze vejít ze dvou úrovní - hlavní vchod se nachází v dolní části
Čelní Pohled
Detail Fasády
/
Majitelé dřevostavbu doplnili minimalistickým zařízením zahrady

Dvě úrovně

Dřevostavba je kompaktní, dvoupodlažní, podélného tvaru s pultovou střechou, jejíž sklon kopíruje terén pozemku. V přízemí je hlavní vchod do domu, technická místnost a tři ložnice, z nichž lze vyjít do hlavní obytné jižní částí zahrady. Terén je v tomto místě nasypán a vyrovnán do roviny. Do horního patra se vchází po přímém schodišti při severní stěně domu. Schodišťový prostor je prosvětlený velkým oknem pod střechou, z něhož světlo přechází přes vnitřní pásové okno také do obytného prostoru.

Zadní Pohled

Krytá terasa

V patře je druhý vchod do domu přes krytou terasu. Hlavní obytný prostor je k výhledu na město a údolí otevřen dlouhým pásovým oknem, které vede přes roh u kuchyňské linky po celé délce obytného prostoru k protějšímu nároží, kde přechází prosklená část k zemi s výstupem na terasu - ta je díky přesahu střechy v podstatě součástí obývacího pokoje a je tak oblíbeným místem odpočinku celé rodiny.

Boční Pohled
Pohled Na Terasu
/
Terasa je kryta protažením pultové střechy a lze ji tak využívat i při dešti
Modřínová Fasáda
Fasáda domu je z modřínových prken kladených svisle bez povrchové úpravy. Dřevo tak postupně získává přirozenou patinu a zbarvuje se do šeda.
Jídelna
25
Další projekt

Kováry

Posuň