Jak stavíme

/Naší práci dává smysl stavět domy, kde lidé rádi žijí či pracují. Stejně tak je pro nás zásadní stavět ekologicky, šetrně k přírodě a využívat dřevo z lokálních zdrojů, které je zároveň u nás také zpracováváno

Jak stavíme

Dřevo jsme si oblíbili pro jeho jednoduchou opracovatelnost a pro rychlost výstavby - dřevěná konstrukce bývá postavená již v řádu dní a je tak menší zátěží pro okolí stavby. Využíváme především dřevo smrkové, modřín či dub. Naše stavby jsou ideálním průsečíkem přírody a high-tech technologie. Pracujeme s různými typy konstrukčních systémů (CLT, Two by Four, kombinace materiálů a technologií u vícepodlažních staveb) a vždy volíme difuzně otevřenou skladbu, která řazením jednotlivých vrstev od interiéru k exteriéru umožňuje difuzi vodních par.


ATwo by Four

Je tradičnější skladba se sloupkovou nosnou konstrukcí, u níž využíváme moderních materiálů a vysoce kvalitní řezivo KVH (hranoly z jednoho kusu dřeva), nebo BSH (hranoly lepené z lamel). Sloupková konstrukce vzniká až na místě stavby a je velmi flexibilní a kombinovatelná s jinými konstrukčními systémy.


BCLT

Výhodou stavby s použitím masivních dřevěných panelů z křížem lepeného dřeva (CLT) je už samotná jejich výroba - velkoplošné elementy dřeva jsou zpracovávány nejmodernější technologií a výsledný tvar jednotlivých dílů je vyřezáván na počítačem řízených CNC strojích. V interiéru tak lze využít esteticky zajímavé přiznání dřevěných ploch, které přinášejí nový pohled na moderní dřevostavby.


CVícepodlažní dřevostavby

Pro stavby většího rozsahu a stavby vícepodlažní volíme vždy tu nejvhodnější kombinaci materiálů a technologií. V tomto novém rozměru dřevěného stavitelství se může uplatnit progresivní konstrukce nejen z CLT, či těžkého dřevěného skeletu, ale také vhodné kombinace s betonem, nebo ocelí. Vše podpořeno nejnovějšími poznatky na poli statiky a požární bezpečnosti. Tvoříme zcela nové odvětví, pro nějž je třeba změnit tradiční přemýšlení a nastavení mysli.

Zajímá vás, jak to vypadá ve finále? Prozkoumejte realizaceVíce

Zaujaly vás naše technologie?

Sjednejte si návštěvu našich Domesi Concept Houses a vyzkoušejte si je na vlastní kůži.
navštívit DCH